adiunkt

Wydział Medycyny Weterynaryjnej
Szkoła Głowna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
  • Miejsce: Warszawa

Opis stanowiska

INSTYTUCJA: Dziekan Wydziału Medycyny Weterynaryjnej, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie – Wydział Medycyny Weterynaryjnej, 02-776 Warszawa, ul. Nowoursynowska 159c
Katedra Chorób Dużych Zwierząt z Kliniką
MIASTO: Warszawa
STANOWISKO: Adiunkt
DYSCYPLINA NAUKOWA: weterynaria
DATA OGŁOSZENIA: 20.06.2018
TERMIN SKŁADANIA OFERT: 04.07.2018
LINK DO STRONY: https://intranet.sggw.pl/intranet/?q=taxonomy/term/30
SŁOWA KLUCZOWE: weterynaria, diagnostyka obrazowa, medycyn nuklearna
OPIS (tematyka, oczekiwania, uwagi):
Kandydat (-ka) ubiegający się na w/w stanowisko powinien spełniać wymogi zgodnie z art. 118 a ustawy z dnia 27 lipca 2005 r Prawo o szkolnictwie wyższym (Dz.U. nr 164, poz. 1365 ze zm.), dodanym art.1 pkt 91) ustawy z dn. 18.03.2011r o zmianie ustawy – Prawo o szkolnictwie wyższym, ustawy o stopniach naukowych i tytule naukowym oraz o stopniach i tytule w zakresie sztuki oraz zmianie niektórych innych ustaw (Dz.U. nr 84, poz.455), oraz w Statucie Uczelni (zał.6 pkt.9).
Kandydat uzyskał pozytywna opinię właściwej komisji ds. dydaktyki o prowadzonych zajęciach dydaktycznych, a w przypadku osób z zewnątrz – uzyskał pozytywna opinię komisji za referat naukowy wygłoszony na seminarium zorganizowanym w jednostce, w której ubiega się o zatrudnienie.
Kandydat powinien posiadać wykształcenie wyższe, dyplom mgr fizyki, stopień doktora/ dr habilitowanego nauk weterynaryjnych/ medycznych/ fizycznych. Kandydat powinien być przygotowany do prowadzenia zajęć dydaktycznych w zakresie diagnostyki obrazowej, neuroobrazowania, analizy obrazu (MRI, CT), prowadzenia eksperymentalnych badań naukowych na zwierzętach. Doświadczenie w zakresie realizacji badań z wykorzystaniem metod fizyki. Wskazane doświadczenie w badaniach klinicznych krajowe i zagraniczne. Dodatkowym atutem będzie odbycie naukowego stażu za granicą w ośrodkach naukowych lub widoczna aktywność naukowa o zasięgu międzynarodowym
Od kandydata oczekuje się predyspozycji do prowadzenia zajęć dydaktycznych, popartych 3-5 letnim stażem zagranicznym. Posiada udokumentowaną (certyfikat lub potwierdzony 2-3 letni pobyt zagraniczny), bardzo dobrą znajomość języka angielskiego w stopniu umożliwiających samodzielną pisanie publikacji naukowych w tym języku oraz wygłaszanie doniesień na konferencjach naukowych
Kandydat powinien kierować lub kieruje badaniami lub też złożył projekt badawczy w ramach konkursu instytucji finansujących badania (np. NCN, NCBiR, urzędy administracji rządowej, Komisja Europejską).
Jest autorem lub współautorem co najmniej 4 monografii naukowych lub publikacji naukowych, które ukazały się w czasopismach naukowych ogłoszonych w wykazie właściwego ministra ds. szkolnictwa wyższego w części A – zawierającej liczbę punktów za publikacje w czasopismach naukowych posiadających współczynnik wpływu impact factor znajdujących się w bazie JCR wraz z liczbą punktów przyznawanych za publikacje naukowe w tych czasopismach.
Uzyskał w ciągu ostatnich 4 lat z działalności naukowej ocenianej na podstawie monografii naukowych i/lub publikacji naukowych, które ukazały się w czasopismach ogłoszonych przez właściwego ministra ds. szkolnictwa wyższego w odpowiednim wykazie czasopism naukowych wraz z liczba punktów przyznawanych za publikacje naukowe w tych czasopismach oraz punktację za monografie naukowe, łączną liczbę punktów przyznanych za te publikacje naukowe i/lub monografie o co najmniej 50% wyższą ponad próg ustalony przez rektora dla odpowiednio zajmowanego przez tę osobę stanowiska zgodnie z odpowiednim zarządzeniem rektora w sprawie minimalnej liczby punktów, niezbędnych do uzyskania pozytywnej oceny działalności naukowej i organizacyjnej nauczyciela akademickiego w SGGW.
Osoby przystępujące do konkursu powinny złożyć podanie o zatrudnienie kierowane do JM Rektora SGGW. Do podania należy dołączyć następujące dokumenty:
– podanie o zatrudnienie na ww. stanowisko
– odpis dyplomu nadania tytułu lekarza weterynarii/ odpis dyplomu ukończenia studiów wyższych
– odpis dyplomu nadania stopnia doktora nauk weterynaryjnych/ odpis dyplomu nadania stopnia doktora nauk/ dr hab. lub adekwatnego
– odpis dyplomu specjalisty
– wykaz publikacji naukowych
– oświadczenie o spełnieniu wymagań określonych w art.109, pkt.1-5 ww. prawa o szkolnictwie wyższym
Ponadto osoby spoza uczelni:
– kwestionariusz osobowy
– życiorys naukowy
– opinia z ostatniego miejsca pracy
– świadectwo pracy lub zaświadczenie o zatrudnieniu – o ile był/a zatrudniona
Termin rozstrzygnięcia konkursu: 04.07.2018 r.
Zatrudnienie nastąpi z dniem: 01.10.2018 r.
Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres dwmw@sggw.pl