asystent

Wydział Biologii i Biotechnologii
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
  • Miejsce: Olsztyn

Opis stanowiska

Praca w ramach projektu NCN Opus pod tytułem: "Opracowanie markera FcMito w celu wysoce czułej kwantyfikacji Fusarium culmorum oraz analiza zmienności międzygatunkowej gatunków z rodzaju Fusarium wytwarzających trichoteceny grupy B w oparciu o sekwencje genomów mitochondrialnych".
Wymagania:
• stopień doktora nauk biologicznych,
• znajomość zagadnień związanych z analizami TaqMan grzybów toksynotwórczych,
• praktyczna znajomość technik biologii molekularnej (techniki real-time PCR, sekwencjonowania NGS)
• udokumentowany dorobek naukowy w postaci publikacji w czasopismach z listy Journal Citation Reports oraz zdeponowanych sekwencji mitogenomów grzybów toksynotwórczych w banku genów
Okres zatrudnienia do 36 miesięcy, umowa o pracę

Wykaz wymaganych dokumentów:
• .podanie (kierowane do Prorektora ds. Kadr UWM w Olsztynie),
• Curriculum vitae,
• odpis dyplomu lub zaświadczenie o uzyskaniu stopnia doktora,
• opinię z dotychczasowego miejsca pracy lub z miejsca odbywania studiów doktoranckich (kierownika jednostki lub promotora),
• wykaz publikacji.
W treści podania proszę zamieścić oświadczenie: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w zgłoszeniu na potrzeby rekrutacji, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2014 r. poz. 1182). Brak zgody na przetwarzanie danych osobowych spowoduje, że zgłoszenie nie zostanie uwzględnione.