Post-doc

Jagiellońskie Centrum Rozwoju Leków (JCET), UJ
Uniwersytet Jagielloński
  • Miejsce: Kraków

Opis stanowiska

Do zadań zatrudnionej osoby będzie:
• planowanie, prowadzenie, nadzorowanie i wykonywanie badań próbek biologicznych z użyciem spektroskopii ramanowskiej z próbnikami światłowodowymi
• analiza danych uzyskanych w badaniach.

Wymagania:
• posiadanie stopnia naukowego doktora z zakresu nauk chemicznych, biologicznych lub pokrewnych,
• wysoka ocena pracy doktorskiej lub wyróżniająca się praca magisterska potwierdzona opinią opiekuna naukowego,
• pozytywna opinia kierownika zakładu/katedry lub opiekuna naukowego o predyspozycjach do pracy nauczyciela akademickiego, a w przypadku kandydata bez stopnia naukowego doktora , również informacje o perspektywach uzyskania stopnia doktora.
• bardzo dobra aktywność naukowa
• potwierdzona dorobkiem publikacyjnym ekspertyza w zastosowaniu spektroskopii ramanowskiej do badań próbek biologicznych, szczególnie komórek i tkanek
• doświadczenie w pracy z tkankami, znajomość technik przygotowywania tkanek do pomiarów ramanowskich
• znajomość metod obróbki danych spektroskopowych, szczególnie metod chemometrycznych, doświadczenie w obsłudze spektrometrów i mikroskopów ramanowskich
• preferowane doświadczenie w uczestnictwie bądź prowadzeniu interdyscyplinarnych badań naukowych
• biegła znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie
Oferujemy:

• zatrudnienie w interdyscyplinarnym laboratorium JCET – pozawydziałowej jednostce UJ,
• dostęp do nowoczesnej aparatury badawczej (patrz www.jcet.eu),
• przyjazne, inspirujące, interdyscyplinarne środowisko pracy.