doktorant

  • Miejsce: Warszawa

Opis stanowiska

Nazwa stanowiska: Doktorant
Dziedzina: Fizyka optyczna, teoria informacji, optyka kwantowa, fotonika
Sposób wynagradzania: Stypendium
Liczba ofert pracy: 3
Kwota wynagrodzenia/stypendium: 4 500 PLN
Data rozpoczęcia pracy: 1 października 2018 r.
Okres zatrudnienia: 4 lata
Instytucja: Centrum Nowych Technologii, Uniwersytet Warszawski
Kierownik/kierowniczka projektu: Prof. dr hab. Konrad Banaszek
Tytuł projektu: Kwantowe Technologie Optyczne

Projekt jest realizowany w ramach programu Międzynarodowe Agendy Badawcze Fundacji na rzecz Nauki Polskiej

Opis projektu:
Głównym celem projektu jest badanie specyficznie kwantowych zjawisk, takich jak superpozycje i splątanie, w celu rozwinięcia nowych metod przetwarzania i transmisji informacji kwantowej, metrologii, pomiarów i obrazowania.
Zadania badawcze:
1. Projektowanie schematów pomiarów kwantowych
2. Analiza skutków szumu i niedoskonałości
3. Identyfikacja fundamentalnych ograniczeń kwantowych jako wartości odniesienia. Oczekiwania wobec kandydatów:
1. Znajomość przynajmniej jednej z dziedzin: fizyka optyczna, optyka kwantowa, fotonika, teoria informacji, statystyka matematyczna, przetwarzania obrazów odpowiadająca poziomowi wykształcenia kandydata/kandydatki Lista wymaganych dokumentów:
1. życiorys
2. opis doświadczenia badawczego
3. wykaz przedmiotów i ocen
4. dane kontaktowe przynajmniej jednego pracownika naukowego zaznajomionego z pracami kandydata/kandydatki
Oferujemy:
Uczestnictwo w interesującym projekcie poświęconym w dalszej perspektywie praktycznemu wykorzystaniu zjawisk kwantowomechanicznych Dodatkowe informacje o rekrutacji (np. adres strony www):
Link do strony Euraxess (dotyczy ogłoszeń na stanowiska doktorantów i młodych doktorów):
https://euraxess.ec.europa.eu/jobs/303855 Adres przesyłania zgłoszeń (e-mail):
E-mail: qtlab@cent.uw.edu.pl
Termin nadsyłania zgłoszeń: 1 czerwca 2018 r.

Prosimy o zamieszczenie następującej klauzuli:
„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z Ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych ( Dz. U. z 2016 r. poz. 922 z późń. zm.)”