adiunkt

  • Miejsce: Warszawa

Opis stanowiska

OGŁOSZENIE
INSTYTUCJA: Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (SGGW), Wydział Nauk Ekonomicznych, ul. Nowoursynowska 166, 02-787 Warszawa.
MIASTO: Warszawa.
STANOWISKO: adiunkt naukowo-dydaktyczny.
DYSCYPLINA NAUKOWA: nauki ekonomiczne, ekonomia, specjalność: rachunkowość przedsiębiorstw i gospodarstw rolniczych, finanse przedsiębiorstw agrobiznesu, kontrola i rewizja finansowa w przedsiębiorstwach przemysłowych i rolniczych.
DATA OGŁOSZENIA: 27.10.2016 r.
TERMIN SKŁADANIA OFERT: 14.11.2016 r. do godziny 14.00.
MIEJSCE SKŁADANIA OFERT: Katedra Ekonomiki i Organizacji Przedsiębiorstw SGGW, budynek 7, pokój 112.
LINK DO STRONY UCZELNI: http://wiadomosci.sggw.pl w kategorii „Oferty pracy”
Dodatkowe informacje: Katedra Ekonomiki i Organizacji Przedsiębiorstw SGGW w Warszawie
SŁOWA KLUCZOWE: rachunkowość przedsiębiorstw i gospodarstw rolniczych, finanse przedsiębiorstw agrobiznesu, kontrola i rewizja finansowa w przedsiębiorstwach przemysłowych i rolniczych.
OPIS:
Kandydat (ka) ubiegający się na w/w stanowisko powinien spełniać wymogi zgodnie z art. 118 a ustawy z dnia 27 lipca 2005 r. Prawo o szkolnictwie wyższym (Dz.U. nr 164, poz. 1365 ze zm.), dodanym art. 1 pkt. 91) ustawy z dn. 18.03.2011r o zmianie ustawy – Prawo o szkolnictwie wyższym, ustawy o stopniach naukowych i tytule naukowym oraz o stopniach i tytule w zakresie sztuki oraz zmianie niektórych innych ustaw (Dz.U. nr 84, poz. 455), oraz w Statucie Uczelni (zał. 6 pkt.9).
Kandydat (ka) powinien posiadać dyplom doktora nauk ekonomicznych w zakresie ekonomii, specjalność: rachunkowość przedsiębiorstw i gospodarstw rolniczych, finanse przedsiębiorstw agrobiznesu, kontrola i rewizja finansowa w przedsiębiorstwach i być przygotowanym do prowadzenia zajęć dydaktycznych. Wymagana jest pogłębiona znajomość zagadnień rachunkowości, pomiaru efektywności funkcjonowania i analizy finansowej przedsiębiorstw agrobiznesu, standardów i procedur rewizji finansowej, a także metod i strategii zarządzania finansami w przedsiębiorstwach przemysłowych i rolniczych. Kandydat (ka) powinien wykazać się dorobkiem publikacyjnym z zakresu specjalności, ze szczególnym uwzględnieniem sfery agrobiznesu, jak również wskazane jest doświadczenie praktyczne w tych obszarach. Od kandydata oczekuje się wysokich predyspozycji do prowadzenia zajęć dydaktycznych, popartych odpowiednim doświadczeniem. Wskazana jest biegła znajomość języka angielskiego oraz innych języków obcych. Kandydat powinien posiadać wiedzę z zakresu wykorzystania nowoczesnych narzędzi statystycznych do przetwarzania i analizy danych empirycznych.

Osoby przystępujące do konkursu powinny złożyć podanie o zatrudnienie kierowane do JM Rektora SGGW, do którego należy dołączyć:
• Podanie kierowane do JM Rektora SGGW o zatrudnienie na ww. stanowisku,
• Kwestionariusz osobowy z dwoma zdjęciami,
• Życiorys naukowy,
• Odpis dyplomu doktorskiego (lub zaświadczenia o uzyskaniu stopnia doktora nauk ekonomicznych),
• Wykaz osiągnięć naukowych kandydata wraz z zestawieniem liczbowym (4egz.),
• Wykaz osiągnięć dydaktyczno-wychowawczych i organizacyjnych kandydata (4egz.),
• Oświadczenie kandydata (na specjalnym druku), że m.in. spełnia wymogi określone w art. 109 ust. 1 w/w ustawy oraz, że SGGW będzie Jego podstawowym miejscem pracy w rozumieniu w/w ustawy (druki wydaje Dział Spraw Osobowych),
• Pozytywna opinia Wydziałowej Komisji ds. Dydaktyki o prowadzonych zajęciach dydaktycznych, a w przypadku osób z zewnątrz pozytywna ocena referatu naukowego wygłoszonego na seminarium zorganizowanym w Katedrze
Ponadto osoby spoza SGGW:
• Świadectwo pracy lub zaświadczenie o zatrudnieniu,
• Opinia z ostatniego miejsca pracy.
Językiem wykładowym prowadzenia zajęć jest język polski.
Termin rozstrzygnięcia konkursu – Listopad 2016 r.

Załączniki