adiunkt

Wydział Biologii i Biotechnologii
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
  • Miejsce: Olsztyn

Opis stanowiska

Zgłaszający się do konkursu winni spełniać następujące warunki:
-posiadać stopień doktora z dziedziny nauk biologicznych w dyscyplinie biologia, specjalność fizjologia zwierząt,
-opublikować pracę doktorską w postaci minimum jednej pracy w czasopiśmie z listy Journal Citation Reports (JCR) i dwóch w czasopismach naukowych wymienionych w wykazie B MNiSW o najwyższej punktacji lub dwóch publikacji naukowych w czasopismach z listy JCR; poza opublikowaną pracą doktorską legitymować się dodatkowo: trzema pracami oryginalnymi, w tym minimum 1 pracą opublikowaną w czasopiśmie z listy JCR i 2 pracami z listy B MNiSW o najwyższej punktacji lub dwoma pracami opublikowanymi w czasopismach z listy JCR,
-prowadzić badania z zakresu fizjologii rozrodu i endokrynologii ryb, w tym taksonów poliploidalnych, z zastosowaniem nowoczesnych metod biologii molekularnej
-posiadać doświadczenie w realizowaniu projektów badawczych,
-odbyć zagraniczny i/lub krajowy staż naukowy z zakresu rozrodu ryb i technik biologii molekularnej,
-posiadać znajomość technik biologii molekularnej,
-posiadać doświadczenie w prowadzeniu zajęć dydaktycznych ze studentami z zakresu zoologii, genetyki, fizjologii zwierząt i biologii molekularnej;
-posiadać doświadczenie w promowaniu prac magisterskich i licencjackich z zakresu biotechnologii,
-posiadać biegłą znajomość w mowie i w piśmie języka polskiego i języka angielskiego,
UWM w Olsztynie będzie podstawowym miejscem pracy w rozumieniu Ustawy z dnia 27 lipca 2005 r. Prawo o szkolnictwie wyższym (Dz. U. 2012 r. poz. 572 z późn. zm.).
Opis wymaganej wiedzy i umiejętności:
-Posiadanie wiedzy z zakresu stresów abiotycznych roślin, analizy proteomu i metabolizmu wtórnego roślin;
-Znajomość piśmiennictwa z zakresu biochemii i fizjologii roślin potwierdzona autorskimi publikacjami;
-Umiejętność zastosowania metod biologii molekularnej (izolacja i frakcjonowanie polisomów, izolacja proteomu, elektroforeza dwukierunkowa, spektrometria mas, RT-HPLC);-Doświadczenie w prowadzeniu zajęć dydaktycznych, w szczególności z zakresu chemii organicznej, biochemii i enzymologii.
Oczekiwane predyspozycje:
Zdolność prowadzenia samodzielnej pracy badawczej: skuteczność w rozwiązywaniu problemów metodycznych, chęć poznawania i wdrażania nowych technik badawczych; Gotowość do aktywnego uczestnictwa w konferencjach i stażach naukowych oraz seminariach i kursach szkoleniowych; Aktywne aplikowanie o finansowanie badań naukowych i organizowanie własnej pracy naukowej; Umiejętność pracy w zespole.
Zainteresowani składają w Dziekanacie Wydziału Biologii i Biotechnologii UWM w Olsztynie, ul. M. Oczapowskiego 1 A, następujące dokumenty:
podanie (kierowane do Prorektora ds. Kadr UWM w Olsztynie); Curriculum vitae; odpis dyplomu lub zaświadczenie o uzyskaniu stopnia doktora; opinię z dotychczasowego miejsca pracy lub z miejsca odbywania studiów doktoranckich (promotora lub kierownika studiów); wykaz publikacji; oświadczenie o stanie zdrowia pozwalające na wykonywanie pracy na stanowisku adiunkta; certyfikat Uczelnianej Komisji Poświadczania Znajomości Języka Obcego; inne, potwierdzające spełnienie wymaganych kryteriów konkursu.
Wynagrodzenie dla stanowiska zawiera się w przedziale: 3 820 zł – 4 000 zł
UWM w Olsztynie zastrzega sobie prawo unieważnienia konkursu przez Rektora bez podania przyczyny.
Niepoinformowanie kandydata o wynikach konkursu jest równoznaczne z odrzuceniem jego oferty.

Załączniki