adiunkt

  • Miejsce: Warszawa

Opis stanowiska

Dot. WLS – 1220/ 2.2 /2017
DZIEKAN WYDZIAŁU LINGWISTYKI STOSOWANEJ
za zgodą Rektora Uniwersytetu Warszawskiego
ogłasza konkurs w Instytucie Lingwistyki Stosowanej na stanowisko:
1. adiunkta w zakresie językoznawstwa angielskiego, specjalność glottodydaktyka – zatrudnienie w formie umowy o pracę w wymiarze pełnego etatu od 1.03.2018 r. do 30.09.2020 r.,

Do konkursu mogą przystąpić osoby, które zgodnie z Ustawą – Prawo o szkolnictwie wyższym z dnia 27.07.2005 r. z późniejszymi zmianami (Dz.U. nr 84/2011 poz. 455) i Statutem Senatu UW:
– posiadają stopień doktora habilitowanego nauk humanistycznych w zakresie językoznawstwa,
– posiadają udokumentowane doświadczenie dydaktyczne w uczelniach wyższych w zakresie nauczania i uczenia się języków obcych z uwzględnieniem etapu wczesnoszkolnego,
– specjalizują się w zakresie komputerowego wspomagania nauczania języków obcych z uwzględnieniem lingwistyki komputerowej,
– posiadają udokumentowany dorobek w obszarze wykorzystania technologii mobilnych i materiałów audiowizualnych w nauczaniu i uczeniu się języków obcych,
– udokumentowany dorobek w obszarze badań strategii uczenia się języków w środowisku cyfrowym.

Kandydaci winni złożyć:
– podanie skierowane do Rektora z prośbą o zatrudnienie, z dopiskiem o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych;
– kwestionariusz osobowy (do pobrania ze strony UW);
– życiorys uwzględniający szczegółowo dotychczasową drogę zawodową,
– dyplom doktora habilitowanego nauk humanistycznych w zakresie językoznawstwa,
– informację o osiągnięciach naukowych i badawczych (spis publikacji oraz wykaz konferencji),
– plan dalszej działalności badawczej,
– informację o doświadczeniu dydaktycznym w szkole wyższej w zakresie nauczania i uczenia się języków obcych z uwzględnieniem etapu wczesnoszkolnego,
– opinię samodzielnego pracownika naukowego o dotychczasowej pracy dydaktycznej i naukowej kandydata,
– zobowiązanie do podjęcia zatrudnienia w UW jako głównym miejscu pracy.

Dokumenty należy składać osobiście lub pocztą do 16 lutego 2018 r. w Dziekanacie Wydziału Lingwistyki Stosowanej UW ul. Szturmowa 4 (pok. 307) w godz. od 9.00 do 16.00.
Konkurs zostanie rozstrzygnięty przez Wydziałową Komisję Konkursową do 20 lutego 2018 r. Konkurs jest pierwszym etapem określonej w statucie UW procedury zatrudnienia na stanowisku nauczyciela akademickiego a jego pozytywne rozstrzygnięcie stanowi podstawę do dalszego postępowania

/ – / Prof. zw. dr hab. Sambor Grucza