adiunkt

Wydział Fizyki
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
  • Miejsce: Poznań

Opis stanowiska

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu ogłasza konkurs otwarty na stanowisko adiunkta w Zakładzie Fizyki Nanomateriałów na Wydziale Fizyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zatrudniona osoba będzie realizowała zadania badawcze w projekcie MagnoWa-Fale spinowe w nano-strukturach magnonicznych finansowanego z Narodowego Centrum Nauki w ramach umowy nr UMO-2012/07/E/ST3/00538 w zakresie: rozwijania teorii i prowadzenia symulacji numerycznych dynamiki fal spinowych w złożonych nanostrukturach magnetycznych i metalicznych oraz modelowania anten mikrofalowych do zastosowań w magnonice. Przewidywane wynagrodzenie 6500zł brutto-brutto (tj. wraz z kosztami składek ponoszonych przez UAM). Planowane jest zatrudnienie na stanowisku adiunkta na od 1.10.2016 do 30.06.2018. Bliższe informacje można uzyskać u prof. M. Krawczyka, tel: 861295060, krawczyk@amu.edu.pl

Wymagane jest posiadanie stopnia doktora i udokumentowane doświadczenie badawcze w przynajmniej jednym z wymienionych zakresów: teoretycznej lub eksperymentalnej fizyki magnetyzmu, magnoniki, fotoniki, w badaniach propagacji fal w ośrodkach periodycznych, numerycznym modelowaniu anten mikrofalowych lub w dziedzinach pokrewnych.
Zgłoszenie zawierające:
• podanie z listem motywacyjnym;
• życiorys naukowy uwzględniający najważniejsze osiągnięcia naukowe;
• kolorowe zdjęcie (w wersji elektronicznej w przypadku aplikacji drogą e-mailową);
• listę publikacji;
• kopię dyplomu doktorskiego;
• oraz list referencyjny od co najmniej jednego samodzielnego pracownika naukowego;
należy złożyć do dnia 20 września 2016 osobiście, listownie lub drogą mailowa na adres:
prof. Maciej Krawczyk
Wydziału Fizyki,
Umultowska 85, 61-641 Poznań
Tel.: 61 829-5060
email: krawczyk@amu.edu.pl